BLOG

Držte mě, nebo si to Posunu na Pozdějc a Africké Pokušení

Upřímně si už ani nevzpomínám, kdy naposled jsem psala článek čistě o mém životě. Takové to co jsem dělala, co jsem jedla. A i kdyby to třeba vůbec nikoho nezajímalo, mě tyto typy článků vlastně baví psát. Takže je psát budu :-D.

Je to takové ohlédnutí za uplynulými dny, kdy se hodněkrát přistihnu, že jsem už na hodně maličkostí zapomněla. A ony někdy právě maličkosti jsou ty nejdůležitější.

A začneme začátkem zkouškového období.

Většinou mám taktiku jasnou, náházet si všechny zkoušky nejlépe do jednoho týdne, aneb mít to co nejdřív za sebou. A světe div se, zatím mi to v 90% procentech vycházelo. Bohužel, toto zkouškové jsem si zkoušky odkládala snad tisíckrát.

Vlna První : Snažím se navázat na starou dobrou taktiku a zkoušky registruju na první týden.

Vlna Druhá : Začínám přemýšlet. Vážně se mi chce tento týden celý proležet v knihách ? Nechce, že ? Odkládám půlku zkoušek na týden druhý.

Vlna Třetí : Úspěšne zdolaná první zkouška. Bohužel jsem ale nemocná, je pondělí. V úterý mám mít další dvě zkoušky, ale protože je ve středu svátek, odjíždím v pondělí domů (jelikož bych se jinak k doktorce dostala až ve čtvrtek). Tím pádem jsem si přesunula dané dvě zkoušky na pozděj.

Vlna Čtvrtá : Aktuální rozpis je následující – zkoušky mám v pondělí, úterý a čtvrtek. Poslední zkoušku mám následující úterý.

Vlna Pátá : Přehazuji čtvrteční zkoušku na pondělí dalšího týdne.

Vlna Šestá : V úterý večer mi to nedalo, zaregistrovala jsem zpět přehozenou zkoušku z pondělí zpět na čtvrtek.

A tak tu teď sedím se splněnými pěti zkouškami z šesti. Hip hip hurá. Fakt nevím, co jsem měla za myšlenkové pochody při posledním přehazování předmětů, každopádně jsem ale ráda, že už mám daný předmět za sebou. Ona to totiž byla ta nejtěžší zkouška za tento rok.

Nejspíš asi proto jsem si ji přehodila zpět na dřívější termín, abych to měla co nejdřív za sebou a mohla mít klidný víkend. A nebo taky víkend paniky a opětovného učení :-D. Naštěstí to byl ale ten první případ.

 

Tolik k mému dosavadnímu vysokoškolskému přežívání, a teď už k příjemnější části.

K JÍDLU PŘECI.

A rovnou k AFRICKÉMU.

Minulý týden se u nás ve Zlíně konaly africké trhy. Čerstvě trhané exotické ovoce, zelenina, různé druhy koření, marmelád, čokolád, …

Nejvíc jsem se těšila na baby banány, papáyu, mango a ananas. Tyhle tři věci už jsem totiž měla tu čest ochutnat.

S papayou mi trvalo se zkamarádit trošku dýl, nakonec jsme si k sobě ale cestu našli. Má takovou zvláštní chuť, o které jsem si nejdří nebyla jistá, jestli mi chutná či právě naopak. Nakonec jsem se ale rozhodla, že mi asi chutná 😀 #jsemžena.

Baby banány nejsou tak sladké jako klasické, každopádně mi možná chutnají i víc než klasické.

Mango je mango, to mám ráda MOC !

A ananasy ?! Ty snad nejdou ani popsat, jak fantasticky chutnaly ! Opravdu nesrovnatelné s běžně kupovanými u nás. Tak sladké ! 😀

Novinkou pro mě bylo dračí ovoce, o kterém jsem nevěděla ani skoro jak vypadá. Pokud jste na tom podobně, trošku vás obeznámím. Existují dva druhy, s vnitřkem růžovým a bílým. Já ochutnala s růžovým a bylo VYNIKAJÍCÍ ! Něco mezi kiwi, banánem a ananasem. A možná taky ne. Nejsem si jistá k čemu chuť přirovnat, ale tak nějak mi v hlavě naběhly tyto 3 druhy ovoce. Opět #jsemžena..

 

A jedna věc se u mě stále nemění. Je to KAŠE.

ovesná kaše

O tom, jak ji připravuji si můžete přečíst ZDE.

Posledních pár měsíců přidávám naklíčená sušená semínka, Macu, konopná semínka, goji a rýžový / mandlový protein. Do každé kaše. Každé ráno.

Ne, ještě mě to neomrzelo.

Jsem divná ? Možná.

ovesná kaše

 

Tolik tedy k mým posledním týdnům. Jak jste už zjistili, ovesná je pořád na scéně, zkouškové někdy opravdu stojí za to a taky je dost pravděpodobné, že si v nejbližší době naplánuju výlet do Afriky ! 😀

 

Co vy a exotické ovoce ? Jste taky příznivci ?

3,276 total views, 6 views today

10 thoughts on “Držte mě, nebo si to Posunu na Pozdějc a Africké Pokušení”

  1. Mám radost za tebe, že máš zkoušky takhle hezky zdolané😁. A pravděpodobně na první pokus, tak to je super.

    Ovocíčko se mi moc líbí. Nikdy jsem na takovém trhu nebyla, ale věřím, že to musí bejt dobrota. Jo a mango taky miluju. To je prostě láska a úplný porno😁.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *