LETEM SVĚTEM

Kam v Zimě na Dovolenou k Moři | Dovolená u Moře

Pomalu a jistě se blíží leden, s lednem se blíží zároveň i zkouškové a se zkouškovým přichází co ? No studentské volno !

A protože si chci to volno udělat pokud možno co nejdelší, všechny zkoušky si klasicky naházím na týden první. A druhý týden bude sloužit jako (kdyby se něco náááhodou nepovedlo) opravný. Protože buďmě upřímní, nikdy nemůže být nic stoprocentní, žejo.

S nástupem na vysokou školu jsem si vytvořila novou tradici (rozuměj učinila jsem tak jednou a teď to chci zopakovat), a to leden ve znamení “letem světem”. Mám volno, tak proč ho nevyužít ?

Minulý rok jsem takhle vycestovala do Thajska (přečíst si můžete více ZDE), tento rok mám v merku trošku jiný kontinent. O tom ale až o něco později.

Zpět ale k hlavnímu tématu dne.

 

Kam v zimě na dovolenou ?

 

1) BALI

Pokud si potrpíte na nádherné pláže, rozmanitou přírodu, vodopády jako z pohádky, sopky  a na exotiku jako takovou, Bali je přímo pro vás.

Nedílnou součástí jsou i hinduistické chrámy obklopeny jezery, mnoho a mnoho folklorních a kulturních slavností a pokud se vyžíváte v potápění, Bali je díky korálovému útesu (který obklopuje celý tento ostrov) jednou z TOP destinací co se vodního života týče.

Počasí v tomhle může hrát malou roli při rozhodování, jelikož od října/listopadu až do března zde přetrvává období dešťů. Pokud se ale vybavíte pevnými nervy a správným vybavením, problém je zažehnán.

Bali - kam za exotikou

 

2) Maledivy

Na Maledivách se dešťům v zimě právě naopak VYHNETE. Nejlepší je vycestovat zde od prosince do dubna, kdy se teploty  pohybují okolo 30 °C (ostatně jako celoročně).

Palmy, průzračné moře a jemný bílý písek jsou samozřejmostí. Co je významným plusem, je nízká obsazenost pláží turisty. A to se vyplatí.

Stejně jako na Bali se zde nachází bohatý podmořský život. Pokud máte tendenci se setkat se žralokem (zdravou tendenci, samozřejmě :-D), Maledivy jsou výbornou lokací. Nachází se zde totiž přes 20 druhů.

Další plus je nepotřebné vízum, což se o jiných exotických destinacích říct nedá.

Maledivy - kam k moři

 

3) Srí Lanka

Na Srí Lance vede jednoznačně přenádherná příroda. Národní parky najdete skoro v každé části ostrova. Nenavštívit safari by byl skoro hřích. Kdo by totiž nechtěl pozorovat lvy a slony z XY metrové vzdálenosti. No, možná by někdo vážně nechtěl, za mě ale rozhodně je to něco, co chci zažít.

Pozorovat můžete také vodní živočichy, a to třeba velryby nebo delfíny.

Pokud si pamatujete na animovanou pohádku Lví král, nesmíte opomenout Lví skálu, která dosahuje výšky 200m.

Buddhismus je základním pilířem celé země. Polonnaruwa, antické město králů, nabízí plno těchto buddhistických památek.

V zimě bych doporučila návštěvu jižní a střední části Srí Lanky, na východu je totiž v měsících prosinec a leden období dešťů.

Sri Lanka - kam k moři

 

4) Spojené Arabské Emiráty a Thajsko

Tyhle dva body spojuji, jelikož jsem o těchto zemích napsala již dříve.

Dubaj je výborná pro kratší dovolenou, je to přeci jen novodobě vystavěné město uprostřed “ničeho”, i tak se zde ale najde spoustu činností, které zaujmou.

Dočíst se o nich můžete ZDE.

Thajsko je kapitola sama o sobě, znovu odkazuji na sérii článků ZDE.

 

5) KUBA

A konečně se dostáváme k mé nejbližší příští destinaci. Dlouho jsme zvažovali, kam zavítat tento rok, nakonec nás ale pro svůj stále ještě totalistický režim nalákala právě Kuba.

Kromě doutníků a rumu (což je bezpochyby lákadlem víceméně většiny turistů) Kuba nabízí historii, kterou najdete nejvíce v hl. městě Havana a taky ve městě Trinidad.

Milovníci čokolády mají možnost navštívit výrobnu, milovníci doutníků jakbysmet.

Své kouzlo má i ubytování u místních, což je na Kubě zcela normální věc. Překvapit by vás neměla ani dvojí měna, a to jedna pro místní (CUP, výhodnější samozřejmě), druhá pro turisty (CUC). Získat místní měnu se podaří turistům málokdy, nemožné to ale není (v obchodech, restauracích,..).

Počasí problém v lednu nebude, jelikož na Kubě je od listopadu do dubna období sucha (teploty kolem 25 °C).

kuba - kam k moři

A mně nezbývá nic jiného než se těšit na lednové dobrodružství.

A taky teda objednat ještě letenku, protože jak už jsem určitě někdy zmínila, jsem tak trošku maestro v pozdním zařizování věcí. NENADĚLÁŠ NIC.

A vy se můžete těšit na obsáhlou sérii článků o Kubě :-).

 

Zdroj fotek : www.google.com

2,244 total views, 6 views today

5 thoughts on “Kam v Zimě na Dovolenou k Moři | Dovolená u Moře”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *