FITNESS

Cvičení s Gumou | Zadek a Stehna

Posilovací gumy jsou hitem tohoto roku. A proč by taky ne, vlezou se do kabelky, cvičit s nimi můžete kdekoliv a zamakat si taky zamakáte, o tom žádná.

Gumy si můžete pořídit dle náročnosti, tedy lehkou – střední – těžkou. Já osobně používám střední tuhost. Lehká je na mě moc lehká a těžká už zase moc těžká, logicky :-D.

A co víc, stojí pár korun.

1. DŘEPY

Nejzákladnější cvik. Gumu si upevníme nad kolena, nohy do šířky ramen a kontrolujeme rovná záda. Dá se říct klasický dřep, jen s výpomocí gumy.

Základní opakování : 3 série po 25 opakování

 

2. VÝSKOKY V DŘEPU

Poloha gumy a postoj stejný jako u klasického dřepu, tentokrát ale po každém podřepnutí výskok s návratem opět do podřepu.

Opakování : 3 série po 15 opakování

 

3. ÚKROKY V PODŘEPU

Opět zůstaneme u stejného postoje a stejné polohy gumy, tedy v dřepu. Tentokrát ale bez výskoku. Zůstaneme v podřepu, ruce vepředu spojíme  a začneme provádět úkroky do stran. Pozor na rovná záda.

Opakování : 3 série po 5×5 opakování (5 kroků na jednu stranu, 5 kroků na druhou stranu)

 

4.  CVIK “PEJSEK”

Gumu nastavíme na úroveň kotníků, klekneme si na “všechny čtyři”. Opět rovná záda. Jednu nohu začneme zvedat do strany a pokračujeme několik opakování. To samé zopakujeme na druhou nohu.

Opakování : 3 série po 25×25 opakování (25 jedna noha, 25 druhá noha)

 

5.  ZANOŽOVÁNÍ

Gumu ponecháme na úrovni kotníků (můžeme ji taky přišlápnout), ve stoji se rukama opřeme o zeď a začneme po jedné noze dozadu zakopávat.

Opakování : 3 série po 25×25 opakování

 

UKÁZKY CVIKŮ :

ÚKROKY V PODŘEPU, CVIK “PEJSEK” A ZANOŽOVÁNÍ 

 

Sama za sebe můžu potvrdit účinnost kombinace cviků s posilovací gumou. Svaly vás začnou rychle pálit a ani k tomu nepotřebujete žádné závaží.

Máte zkušenosti s tímto cvičením ? 🙂

 

2,493 total views, 9 views today

2 thoughts on “Cvičení s Gumou | Zadek a Stehna”

  1. Na gumu jsem už koukala, ale co se týče cvičení a pořizování věcí na něj, tak to je se mnou vždycky těžké a musím se do všeho přemlouvat. Každopádně super tipy a jestli se k pořízení gumy dokopu, tak rozhodně vyzkouším 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *