LETEM SVĚTEM

Dovolená v Thajsku 2018 | Kolik Stály Letenky, Jídlo, Ubytování ?

Nejčastější otázka ohledně cestování. Kolik mě to všechno vyšlo ? Kolik jsem za co zaplatila ? Letenky ? Ubytování ? Jídlo ? Víza ?

Začneme první, dá se říct největší a nejdůležitější sumou, a tou je LETENKA.

Já jsem totiž mistr rozhodování a plánování na (skoro) poslední chvíli, a tak jsem letenku kupovala necelé tři týdny před odletem. V tuto dobu už ceny rozhodně neklesají, ba naopak. Proto pokud už dopředu víte datum a destinaci, koupi letenek neodkládejte.

Vyplatí se i si připlatit storno poplatek, kdy vám společnost nabízí plné navrácení ceny v případě, že odletět nemůžete. Což se určitě vyplatí.

Další věc, co bych chtěla poznamenat je, že NEJLEVNĚJŠÍ neznamená NEJVÝHODNĚJŠÍ. Ono totiž ty nejlevnější letenky zahrnují 1 a více přestupů, což sebou nese XY hodinové čekání.

Ve výsledku to, co ušetříte na letence, utratíte při čekání na letišti a to s bonusem promarněných hodin, které jste už dávno mohly využít v cílové destinaci.

Já jsem letenky pořídila za 15 200,- s odletem z Prahy (přestup v Dubaji, společnost Emirates). Připomínám, 3 týdny před odletem tohle byla ještě relativně vlídná cena.

Pokud se rozhodnete je objednat s půl ročním předstihem, můžete je sehnat od 11 000 – 13 000,-. Na portálech (tipy najdete v článku ZDE) můžete taky sledovat akční letenky, které se objevují průběžně. Je třeba je sledovat opravdu denně, objevit se můžou kdykoliv. V takovém případě můžete letenky sehnat i za 9 000,- (zase ale připomínám, nejlevnější neznamená nejvýhodnější).

 

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Záleží jen na vás, jaké a za kolik si pojištění zvolíte. Já za něj zaplatila 790 Kč.

 

VÍZA

Dobrá zpráva je, že víza pořídíte při příletu na letiště za cenu cca 800,-. Jsou na 60 dní a s jedním vstupem do země. Prodloužit si je můžete za 1 900,- na dalších 30 dní.

Víza udělí opravdu skoro všem, tak není třeba se bát, že by vás do země nevpustili a vy byste zůstali smutní na letišti. Jednoduše vyplníte formulář, zaplatíte, dostanete razítko a můžete pokračovat.

V letadle jsem se seznámila s klukem, který v Thajsku už daný rok byl. Víza mu udělili bez problémů. Co vím, tak měl v plánu v Thajsku alespoň rok zůstat, a podle fotek soudím, že to problém taky nebyl :D.

 

OČKOVÁNÍ

Do Thajska jsem žádné neřešila. Byla jsem jak ve vnitrozemí (i v národním parku), tak u moře a žádné problémy jsem neměla.

Určitě je ale vhodné zvážit vzteklinu (toulavých psů a jiných zvířat je tam opravdu enormně) a taky japonskou encefalitidu.

 

VYBAVENÍ NA CESTU

 • crosna (nebo kufr, záleží na volbě vašeho pobytu)
 • lékárnička
 • oblečení (hlavně na horké dny, do deště – určitě to ale nepřehánějte, VŠECHNO můžete koupit na místě, a to za úsměvné ceny)
 • REPELENT
 • krém na opalování
 • adapter (klasicky jsem na tohle úplně zapomněla, naštěstí jsem si ale vystačila i s klasickým adapterem – nějak to tam prostě napasujete :D)
 • pas
 • power banku
 • pláštěnku
 • boty jak na tůru, tak jednoduché žabky
 • Jídlo nebrat, najíte se levně a chutně na každém rohu (chutně záleží, ale levně určitě :D)

Většinu už jsem měla, nákup věcí mě tedy vyšel asi na 3 000 (pořizovala jsem novou crosnu, boty a power banku).

 

UBYTOVÁNÍ V THAJSKU

Přespat můžete klidně i za 70 korun na noc. To je takové hodně basic ubytování, ovšem úplně dostačující. Pokud byste chtěli ale hotel (se snídaní, vlastní koupelna a popřípadě bazén), pro jednoho seženete od 200 do 600 korun, při čemž za 600 už je to větší luxus.

Samozřejmě můžete sehant i mnohem dráž, ale taky i levněji.

My spali v hotelu z celkových 15 nocí asi 7 a celkově to pro jednoho vyšlo 2 000,-.

Tři noci jsme strávili u známých v Thajsku, pět nocí v autobuse při přejíždění na jiné místo.

 

A TÍM SE DOSTÁVÁME K DOPRAVĚ V THAJSKU

Ta je taky levná, jako vše ostatní. Ono největší investice je letenka, potom už je to relativně brnkačka.

Pro představu za nějakých 600 km jsem zaplatila asi 250,-, tak si to dokážete představit.

Městská doprava už je tuplem levná, dle vzdálenosti vás vyjde na pár korun. V každém autobuse jezdí průvodčí, který vás zkasíruje “na místě”.

Tuk-tuky jsou o malinko drahší než autobusy, ale i tak levné. Neplatila jsem nikdy víc než 80 korun (a to už byla třeba fakt vzdálenost). Jinak po městě třeba 20 – 30 Kč.

Tady to hrubě odhadnu, už si přesně nevzpomínám na dané ceny : 2 200 ,-. Objeli jsme celé vnitrozemí od jihu až na sever.

 

JÍDLO

Denní rozpočet na jídlo mohl být asi 150 – 200 korun (někdy jsme měli snídani na hotelu, a taky jsme nezapomínali na zmrzlinky, kafíčka a pitný režím – jedině balené vody).

Při procházce mimo centrum se dal koupit oběd i za 20 korun. Například klasické kung pao.

Takže tipnu 2 700 ,-.

 

RŮZNÉ ATRAKCE A ZÁBAVA

Vstupy do menších chrámů se pohybují kolem 30-60 korun. Každopádně do velkých chrámu (jako třeba Wat Phra Kaeo v Bangkoku) už se vstup rovná našim cenám, a to 250 Kč.

Výlet na loďkách v Bangkoku (asi hodinová jízda) nás vyšla na jednoho 170,-.

Pokud nechcete utratit nesmyslné částky za blbosti, vyhněte se floating market”. Jsou to prostě staré babičky na loďce prodávající tužky za 80 korun, pivo za 150 korun a vodu za 100 korun (při běžných cenách tužka 5 korun, pivo 15 korun a voda 10 korun). Je to taková turistická past na “bílé tváře” :-D.

Určitě ale plavbu po řece doporučuji, uvidíte život chudých, život mnichů a taktéž obrovské plazy a ryby. A když říkám obrovské, tak to tak fakt myslím.

Taky nesmíme zapomenout na thajské masáže : 30 minut asi za 80 korun, byl by to hřích nejít ani na jednu. A tak jsem byla rovnou 4x ! 😀

Tuto sekci bych odhadla na 1 800,-. Za turistické atrakce si prostě malinko připlatíte, protože na turistech se přece dobře vydělává, žejo.

 

CELKOVÁ KALKULACE :

 • Letenka 15 200 ,-
 • Cestovní pojištění 790 ,-
 • Víza 800 ,-
 • Vybavení na cestu 3 000 ,-
 • Ubytování 2 000 ,-
 • Doprava 2 200 ,-
 • Jídlo 2 700 ,-
 • Atrakce a zábava 1 800 ,-

Dohromady 28 290 ,-. 

 

Plus mínus, samozřejmě. Obecně tedy řečeno, od 25 000 do 30 000 se do 16 dní cestování určitě vlezete. Zase záleží na počáteční letence, která udělá hodně.

A tím dnešní článek končím. Doufám, že vám alespoň trošku ulehčil představu a popřípadě pomohl při plánování vaší cesty :-).

 

Pokud by vás zajímali další články z Thajska, stačí kliknout na štítek ↓

1,837 total views, 6 views today

11 thoughts on “Dovolená v Thajsku 2018 | Kolik Stály Letenky, Jídlo, Ubytování ?”

 1. Za tenhle článek jsem hrozně ráda, děkuju!!!! Vždycky jsem viděla jenom spoustu fotek od lidí, kteří byli v Thajsku, ale vcelku k tomu nikdy nic nenapsali. Jen ukázali kde spali, co jedli. A cena je přitom jeden z důležitých faktorů, když se člověk rozhoduje, kam pojede na dovolenou. O tom vízu jsem ani netušila 🙂 Zmínka o oblečení mě pobavila, že vyjde pomalu lépe si ho koupit na místě 😀 😀 Těším se na další cestovatelské články!

  WantBeFitM

  1. Vtipný fakt – já o vízu taky nevěděla 😀 :D. Zjistila jsem to až v letadle od zmíněného kluka. Takže kdyby se to nedalo takhle na letišti, asi bych letěla smutná domů… Jednoduše mě VÍZA VŮBEC NENAPADLY ŘEŠIT ! 😀

 2. Juu, tak takový článek se určitě bude hodit! Jsem moc ráda za takové tipy, s těmi letenkami souhlasím. 🙂 Jsem sice spíše člověk pro lowcost, ale i tak je to docela dobrá cena. 🙂

 3. Super užitečný článek – všechny vždycky zajímá, když někam jedeš, kolik si do toho dala peněz, takže je super, že si to takhle rozepsala 🙂
  A myslím si, že cena je fajn, cestování je určitě super insvestice a snad jediná věc/činnost, do které bych dala hodně peněz 🙂
  Jinak jsem poprvé na tvé nové doméně a musím říct, že to tu vypadá úžasně, moc se ti to povedlo 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *