LETEM SVĚTEM

Kdy jet do Thajska ?

Snad nejdiskutovanější téma na všech thajsky orientovaných FB skupinách. Jedna z nich mi před mou cestou pomohla zodpovědět hodně otázek ( Thajsko – ráj na zemi,…), určitě doporučuju se přidat.

Obecně má Thajsko celkem 3 roční období. Je to období horka a vlhka, dešťů a období chladna. I přesto jsou v Thajsku celoročně vyšší teploty, tedy období “chladna” určitě není chladné doslova. Spíše bych ho nazvala jako “období o něco málo snesitelnějších teplot”.

 

Období horka a vlhka

Toto období trvá od března do května a teploty zde dosahují opravdu vysokých hranic, plus jsou provázeny zvýšenou vlhkostí, což pocítíte ihned po výstupu z letadla. Pozitivní věcí ale při cestě v těchto měsících jsou thajské svátky a oslavy, kdy většina z nich je spojena s vodou.

Od mých přátel z Thajska jsem se dozvěděla o thajském Novém roce (13.-15.4.) Songkran Festival, kdy kromě oslav zahrnujících průvody v maskách se ve městech praktikuje polévání vodou. Zapojit se může každý, ať už vodní pistolí, kýblemi s vodou, autama s vodními sudy nebo dokonce i hasící auta. Dle jejich slov je to jejich nejoblíbenější svátek a je velká škoda, že jej turista nezažije.

 

Období dešťů

Hlavní sezóna všech zemědělců – od června do října. Monzuny přicházejí téměř denně spíše v odpoledních hodinách nebo v noci. Většinou trvají krátce a tak nejsou zase až takovým problémem, za jaký jsou považovány. I v tomto období zastihnete mnoho kulturních akcí a oslav.

 

Období “chladna”

Turisty nejvíce oblíbené měsíce jsou listopad až březen. V uvozovkách proto, že teploty dosahují i tak 30°C. Jak už jsem ale zmínila výše, je to tzv. menší zlo.

Jelikož je to vytížené období, ceny jsou všeobecně vyšší (hotely, letenky, ..).

Ve kterém období je tedy nejlepší vyjet ?

Zaleží na vašich preferencích. Pokud jste ochotni tolerovat kvantum lidí a zvýšené ceny (a za odměnu si užít snesitelnější období ), volila bych období chladu od listopadu po březen.

Naopak, jestli vám nevadí případné přívalové deště nebo extrémní horko (a za odměnu cestovat za nižší sumu a s menším kvantem lidí), zvolte období dešťů nebo horka. 

 

Kdy jsem vyjela já ?

Mé rozhodnutí nezáviselo moc tak na období jako na času, kdy můžu odcestovat na více dní. Nejvíce se mi nabízel leden, kdy probíhá zkouškové (jsem studentem VŠ). A tak jsem vyjela od poloviny ledna do začátku února.

Ihned po výstupu z letadla jsem pocítila vlhkost, na kterou jsem si zvykala nejhůř. Teploty byly ale snesitelné a po pár dnech aklimatizování počasí nebylo žádný problém. Za tuto dobu nám pršelo jen 2x, a to krátce.

 

1,352 total views, 6 views today

7 thoughts on “Kdy jet do Thajska ?”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *