Jak jsem se stravovala v Paříži

Moje cesta do Paříže byla zcela náhodná a neplánovaná, a to až v takovém rozměru, že jsem hotel bookovala v den odletu. Takže si to dokážete představit.

Bohužel jsem vzhledem k limitovaným možnostem výběru byla nucena zvolit hotel bez snídaně, a to bylo pro mě (jakožto člověka, který se nejvíc na cestování těší na ty hotelové snídaně), malinko zklamání. Snad mě někdo z vás pochopí… 😀

Každopádně Paříž byla úžasná. Stejně tak hotelový personál. A stejně tak jídlo. Nebo káva !

Kavárny najdete doslova na každém rohu. Ujišťuji vás, že by se nestalo, abyste nemohli nějakou najít. To prostě neexistuje. Co se mi moc ale nelíbilo, bylo rozmístění stolů a židlí. V devíti případech z deseti byly stoly těsně u sebe, že jste doslova viděli do talíře svým sousedům. A taky byly tyto stoly umístěny přímo na úzkém chodníku, kde kolem vás prochází desítky lidí.

Když ale tohle opomenu, ranní káva s výhledem na pařížský život byla na jedničku.

Na oběd jsem si vybrala těstovinový salát s kuřecím masem. Co určitě hodnotím pozitivně je bageta, kterou dostanete snad ke všemu. Stejně tak jsem tedy dostala bagetu i k tomuto salátu. Nevím, jestli to tak mám jenom já, ale na ukusování pečiva jen tak jsem docela expert ! 😀

Při procházce Paříží určitě nespočetněkrát narazíte na pekárny. A nalejme si čistého vína, byl by to hřích se alespoň v jedné nezastavit. Vybrala jsem si „šneka“ s vanilkovým krémem a rozinkami a něco mezi čokoládovým cookie a brownie. Aneb čokoláda a pudink, to je moje.

Na večeři jsme se zastavili v restauraci na Rue Cler Marketu. Grilované kuře a bramborová kaše. Kuře bych řekla umí líp moje babička, ale ta kaše !! To vám bylo něco !

A když už začínala být nouze, naše volba vždy padla na tousty/bagety/panini. Taková ta klasika. Ale aspoň jsme vyzkoušeli francouzskou značku, žejo.

Samozřejmě padla i nějaká ta zmrzlina nebo croiassanty. Co k tomu ale říct, snad jenom, že jsem je nestihla ani vyfotit.

Všechny tyhle dobroty byly ale určitě zasloužené, protože jsme každý den nachodili takových 15 km. A to se odměnit přece musí !

A příště už prosím hotelovou snídani :D!

463 total views, 3 views today

Back to Top