BLOG

Kam neturisti chodí v Praze

Poprvé jsem si udělala výlet do Prahy. No, aby bylo jasno, v Praze jsem byla několikrát. Tentokrát to bylo ale poprvé z pohledu neturisty. Myšleno tak, že jsme vynechali například Karlův Most či Staromák, a vydali se na turisty méně navštěvovaná místa.

A líp jsme udělat nemohli ! Vidět Prahu z jiného úhlu mi jen a jen dosvědčilo, jak je krásná. Pokud člověk chce a vynaloží trošku snahy, najde si v ní vše, co k životu potřebuje. To jsem tím vlasně chtěla říct.

A teď už o zapadlých útulných a  příjemných kavárnách či restauracích, aneb kam v Praze na jídlo a kávu ↓

 

OUKY DOUKY

Začneme pěkně od začátku, a to snídaní. Na tuhle OUKY DOUKY kavárnu jsme dostali tip od kamarádky. Co je na ní super, je její poloha. Není v úplném centru, což znamená větší klid, což znamená větší relax u ranní kávy a snídaně.

Na výběr jsou různé kontinentální snídaně, a to od lívanců až po párky. A aby toho nebylo málo, v “balíčku” každé snídaně dostanete taky čerstvý 100% džus a ovocný salát.

Menu obsahuje i celodenní nabídku jídla, a vegetariáni by si zde taky našli své.

Najdete ji v Praze 7 na ulici Janovského.

 

SUPER TRAMP COFFEE

Tahle malá kavárnička sice v centru je, ale zato se vsadím, že jen tak lehce by ste ji nenašli. Řadí se totiž mezi ty opravdu “zapadlé”. Ovšem když ji najdete, litovat nebudete.

Kavárna je zařízená v tzv. hipster stylu, je usazená mezi budovami, tedy je v ní božský klid. Jak na zahrádce, tak vevnitř. Určitě doporučuji studentům.

O kvalitě kávy snad ani nemusím psát.

Kavárnu najdete na Novém Městě na ulici Opatovická, radím vám, nastavte si Google aplikaci ! 😀

 

 

SPIŽÍRNA 1902

Další kavárna, ve které jsme byli, vyhrála v minulém roce první místo nejdesignovějšího vzhledu. Bohužel jsem prostory zapomněla vyfotit, tak máte dvě možnosti. Podívat se na oficiální fotky kavárny, nebo si tam rovnou zajít !

Ledové latte bylo perfektní, obsluha ještě perfektnější a umístění kavárny taky super. Co ale bylo nejvíc IN ? Vlastní obaly na cukr s číslem, které mají v názvu !

Pro zájemce : Kavárna leží ve Vinohradech na ulici Korunní.

 

 

DHABA BEAS

Úžasné bistro pro vegetariány, a vsadím se, že i nevegetariánovi by zde chutnalo. Tofu, seitan na různé způsoby, všelijaké přílohy, jarní závitky, saláty, dezerty, … Co si vaše mysl umane.

Jediný háček je v placení, a to za váhu, což se lidem s velkýma očima nemusí moc vyplatit :D. Kvalita jídla ale rozhodně stojí za to.

Toto bistro najdete rovnou na více pobočkách, například na Bělehradské nebo Na Poříčí.

 

 

THE PIND RESTAURANT

To nejlepší nakonec ! Autentická indická restaurace, kde vás obsluhují praví indové, jídlo je uvařeno pravými indickými ručičkami a chuť je teda taky dost indická (čti pálivá jako pra*e).

I přesto, jak moc nejsem na pálivá jídla, mi všechno moc chutnalo a rozhodně jsem zde nebyla naposled.

A co může být ještě víc super ? Že za polední menu zaplatíte pouze 130 Kč a jíst můžete tolik, kolik zvládnete ! Což víceméně řeší problém předešlého bistra :D.

To pořád není všechno. Tuto indickou restauraci najdete na stejné ulici jako Spižírnu 1902 (tedy taky na Vinohradech), což znamená jediné ↓

PO POŘÁDNÉM OBĚDĚ NA POŘÁDNOU KÁVU !

 

1,079 total views, 3 views today

5 thoughts on “Kam neturisti chodí v Praze”

    1. No pálivé to teda bylo, a pro mě jakožto nepojídače pálivého, to bylo něco… Ale byly tam i nepálivé volby, takže žádný strach 0:)

  1. Jeej, je zajímavý, že v Praze žiju tolik let a o některých z nich jsem vůbec neslyšela! Pravda, že teď žiju půl roku v Nizozemsku, kavárny mám ale obvykle docela dost zchecknutý… 😀 Nicméně Spižírna je krásná, miluju ten interiér a ty malby, o víkendu tam ale taky bývá dost rušno..

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *