LETEM SVĚTEM

Chiang Mai – policejní zásah a podivný chlápek

Série článků o cestování po Thajsku se blíží ke konci. Naší poslední zastávkou bylo poměrně známé město Chiang Mai, které leží asi 700 km na sever od Bangkoku. Právě v této poslední etapě našeho cestování se nám přihodily dvě poměrně špatné zkušenosti.

I když tu druhou zkušenost jsem nakonec vyhodnotila jako docela dobrou zkušenost. Vše se dozvíte, nebojte, ale první si povíme něco o městě samotném.

Thajsko - Chiang Mai

Do města Chiang Mai jsme přijeli po celonoční cestě autobusem v 6 hodin ráno, a jelikož jsme měli check-in na náš hotel až ve 2 odpoledne, rozhodli jsme se, že si odložíme věci na hotelu a půjdeme si na nějakou dobrou snídani. A při té příležitosti si trošku projít město.

Z autobusové zastávky jsme si vzali tuk-tuka a do centra (kde ležel i náš hotel) to trvalo zhruba 12-15 minut. Už na první pohled jsem si všimla prvních rozdílu ve srovnání s Bangkokem. Město je o hodně víc klidné, lidé jsou více přátelští a celkově celá atmosféra působila příjemněji.

Thajsko - mnichové

Pokud se vydáte do ulic Thajska v brzkých ranních hodinách, je téměř jisté, že potkáte procházející mnichy (na fotce uprostřed) vybírající almužny (myšleno jídlo) do misky. Místní už čekají na ulicích nebo přistavují s auty a mnichům darují různé druhy jídla. Tato tradice je tady považována za naprosto běžnou.

Já, jelikož se mi v jiných městech takhle brzy ještě nepodařilo vyjít do ulic, jsem tyto mnichy spatřila až zde. Je jich opravdu spousta a zároveň i spousta místních účastnící se této tradice.

Dovolená Thajsko 2018 CHiang Mai

Na snídani jsme nakonec zamířili do první kavárny, co jsme našli. Za 70 BHT (asi 40 korun) jsme si dali míchaná vajíčka s tousty a k tomu kávu. Příjemné posezení, dobré a levné jídlo po náročné cestě přišlo opravdu vhod.

Dovolená Thajsko 2018 CHiang Mai

Samozřejmě jsme navštívili různé chrámy, sochy Buddhy a jiná významná místa, kterých se v Chiang Mai nachází opravdu hodně. Stačí jít centrem a garantuji vám, že na každém druhém rohu najdete nějakou turistickou krásu.

Dovolená Thajsko 2018 CHiang Mai

Ještě před ubytováním jsme se stavili na oběd – Pad Thai a ledové kafe. Za mě nejlepší Pad Thai, které jsem dosud v Thajsku měla.

 

V Chiang Mai jsme se ubytovali v hotelu WANGBURAPA, který vám můžu plně doporučit. Za vcelku slušnou cenu máte vlastní koupelnu, čisté pokoje, minibar s nějakým tím osvěžením, snídani a hotelový bazén. Výhodou byla lokalita hotelu, blízko jak do centra tak i do okolí. Jako u jednoho z mála hotelů – fotky odpovídaly realitě. Ubytování jsem našla na bookingu a pokud byste měli zájem, odkaz máte ZDE.

Záměrně jsme si chtěli vybrat malinko lepší hotel, abychom si po náročné cestě (a zároveň před další náročnou cestou domů) trošku odpočinuli. Protože takové cestování (v noci, každý druhý/třetí den jiné místo) dokáže člověka zničit.

A teď už ke zmíněným, malinko nepříjemným zážitkům. První se odehrál v předvečer odjezdu – zašla jsem si sama do restaurace, která byla naproti našeho hotelu, na jídlo. Asi po deseti minutách za mnou přišel přibližně 45 letý američan a zeptal se mě, jestli jsem tam sama. Já v domnění, že si chce asi půjčit židli, přikývla. No jenomže on si přisedl a začal se mě ptát ne velmi podivné otázky typu “kde jsem ubytovaná, jak dlouho tady ještě budu, odkud jsem a tak podobně..”.

Nevím, možná na tom nebylo myšleno vůbec nic špatně, každopádně můj pocit nebyl vůbec, ale vůbec dobrý :D. Po chvíli se zvedl, nechal si tam všechny věci a někam odešel. No nečekala jsem ani minutu a odcházela zpět do hotelu :D.

Každopádně až na tohle se mi nestalo nic podobného – a to to byl ještě američan. Tedy zkušenosti s místními opravdu dobré.

Dovolená Thajsko 2018 CHiang Mai

Druhý zážitek, který jsem nakonec vyhodnotila jako poměrně dobrou zkušenost, se stal na cestě autobusem zpět do Bangkoku. Asi v polovině noci náš autobus nečekaně zastavil, já rozespalá – sotva otevřené oči, a z ničeho nic plný autobus policistů/vojáků. Každého cestujícího lehce prohledali a taky prohledávali úschovnu kufrů. No dokážete si představit náš nechápající výraz, kdy nevíte, jestli ještě náhodou nespíte nebo co se to vlastně děje.

Nakonec se ale páni zákona ukázali jako velice slušní lidé, při jednání s lidmi byli opravdu zdvořilí a měli neustále úsměv na tváři. A teď si vzpomeňte, kdy tohle se vám naposledy stalo v Česku, hmmm ?? Takže z prvotního šoku se rázem stala šikovná vzpomínka.

Zajímá tě Thajsko ? Dočti se víc TADY.

1,486 total views, 3 views today

2 thoughts on “Chiang Mai – policejní zásah a podivný chlápek”

  1. Thajsko mě láká a podle fotografií ještě víc 🙂 mám ráda hlavně tamní kuchyni, ale ta se asi s tou rádoby thajskou u nás nedá srovnat 🙂 a zážitky jsou na cestách k nezaplacení, ty dobré, i ty horší 🙂 já mám také jeden s Egypťanem a dnes už se tomu doma jen smějeme, i když tam mi zrovna do smíchu moc nebylo. Jeho návrhy neodradil ani fakt, že jsem tam byla s přítelem. Jakmile si ale šel zaplavat, měla jsem araba zase na lehátku a neostýchal se mě i v plavkách osahávat, to jsem fakt nevěděla, co v tu chvíli dělat :-DDD

    1. Tak naštěstí až takovou zkušenost jsem ještě neměla, ale ano, člověk se tomu potom už i zasměje :D.
      Jejich kuchyně je opravdu výborná, s tím souhlasím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *