RECEPTY

Veganské domácí proteinové “tyčinky”

Proteinové tyčinky jsou pro lidi políbené fitness světem doslova rájem. Protože co víc chceš než věc, která chutná skoro úplně jako tvá oblíbená čokoládová marska nebo snickerska a k tomu má víc friendly makra ?

Když ale opomeneme chuť a uspokojující číslo bílkovin, jeví se nám další, už ale méně uspokojivé číslo. Cena.
Průměrná taková tyčinka totiž vyjde na 50 korun.
Což, musíme uznat, není úplně levná věc. Jednou za čas se to ztratí, ale co když se rozhodnete je konzumovat každý den ? To už vaše peněženka pravděpodobně trošku zapláče :D.

Tato zjednodušená verze sice není úplně lowcarb, ani nechutná jako snickerska, a ani dokonce nemá tvar tyčinky.  ALE, i přesto v poměru cena / výkon obstála důstojně !


BUDEME POTŘEBOVAT :

  • 100g vloček
  • 30g proteinu (použila jsem TENTO)
  • Voda dle potřeby, aby změkli vločky
  • Hořká čokoláda
  • Stévie
  • 30g kešu másla

 

Neznám lepší a zároveň lehčí recepty, než jednoduše všechno smíchat dohromady. Vzniklé těsto zpracujeme do podoby, kdy se nebude lepit.
Pro jemnější konzistenci můžete vločky pomlet a dle potřeby přidat vodu. Čokoládu nastrouháme. Výsledné těsto necháme odstát cca hodinu v ledničce a poté tvarujeme libovolné tyčinky, kolečka či jakýkoliv jiný patvar. A HOTOVO ! 😉
Hodnoty: 812 kcal, 97 S, 34 T, 34 B
Na 1 kousek (celkem 10): 81 kcal, 10 S, 3,4 T, 3,4 B

2,003 total views, 3 views today

13 thoughts on “Veganské domácí proteinové “tyčinky””

  1. Jéé, také jsem minulý týden dělala domácí proteinové tyčinky, akorát vanilkové a ty teda byli také skvělé 🙂 Podobné jako ty jsem už také dělala, ale místo kešu másla, jako jsi použila ty, jsem dala datle a bylo to teda sladký, fuj to se nedalo 😀 😀 recepty, u kterých jen věci smícháme mám nejradši 🙂

    WantBeFitM

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *