LETEM SVĚTEM

TOP 10 aplikací pro cestovatele

Žijeme v jednadvacátém století. Jen málokdy potkáme někoho s mapou, nebo dokonce i s kompasem. Máme přece ty internety.

Osobně si nedokážu představit jít bez mobilu do školy, natož tak někam vycestovat a spoléhat se jenom na mapu. A věřím, že nejsem jediná. Taková je doba a taková už zůstane. Bez námitky můžu říct, že nám tyto vymoženosti výrazně ulehčují život.

Ztratila jsem se v Bangkoku ? Žádný problém, mám přece navigaci.

Chci si sehnat narychle ubytování ? Žádný problém, mám přece data a nejsem úplný hotntot.

Chci se jít najíst do veganské restaurace ? Opět žádný problém.

Potřebuji si domluvit odvoz ? Taky žádný problém.

 

V dnešní době je to tak jednoduché, že mě to víc a víc nutí zamyslet se, proč toho i přesto mnoho lidí moc nevyužívá a necestuje. A to už vůbec nezmiňuji fakt, že máme vůbec MOŽNOST vycestovat.

Dnešní článek bych ale ráda věnovala aplikacím, které sama využívám nebo mi alespoň přijdou užitečné. Abychom si to mohli ulehčit všichni, žejo.

TOP 10 APLIKACÍ PRO CESTOVATELE ↓

1) been

Jednoduchá aplikace pro zaznamenávání vašich procestovaných zemí. Přirovnat bychom ji mohli ke stírací mapě, jenom v online verzi. Dostupná jak pro iOS tak pro Android, zcela zdarma.

 

2) Eventland

Informace o aktuálním dění v místě, kde se právě nacházíte. Perfektní na různé akce, festivaly, markety.. S touto aplikací budete v obraze a nemusíte tak prohledávat google. Rychlé a snadné. Dostupná jak pro iOS tak pro Android, zcela zdarma.

 

3) Flixbus

Jednoduché nalezení autobusů po celé Evropě, jízdenky si můžete buďto rezervovat, nebo koupit online. Velkým plusem je možnost bezplatného zrušení rezervace. Dostupná jak pro iOS tak pro Android, zcela zdarma.

 

4) GoEuro

Více komplexnější aplikací je GoEuro, která nabízí výpis jízdenek autobusů i vlaků, a dokonce i letenek. opt možnost platby a pouze na území Evropy. Dostupná jak pro iOS tak pro Android, zcela zdarma.

 

5) Moovit

Perfektní aplikace na místní spoje. Je sice ještě v “procesu”, postupně se ale přidávají další a další města, ovšem hlavní destinace typu Dubai, Londýn a podobně tam určitě najdete. Aplikace pro vás najde veškeré městské spoje. Stačí napsat místo začátku a místo cíle. Taky zahrnuje i navigaci, tudíž ztracení se s touto věcičkou opravdu moc nehrozí. Dostupná jak pro iOS tak pro Android, zcela zdarma.

 

6) Grab

Pokud se chystáte navštívit asijský kontinent, určitě si nezapomeňte stáhnout právě tuhle aplikaci. Jedná se o podobnou záležitost jako Uber. Zvolit můžete cestu běžně autem, taxi společností nebo dokonce i na kole. Aplikace vyhledá nejbližšího řidiče a vy už jenom jednoduše potvrdíte žádost.  Dostupná jak pro iOS tak pro Android, zcela zdarma.

 

7) Offline maps

Ne každý má v zahraničí data, každý ale v zahraničí potřebuje mapu. Co může být víc jednodušší, než si mapu na danou oblast stáhnout a dále vesele používat i v offline režimu ? Doporučuji. Dostupná jak pro iOS tak pro Android, zcela zdarma.

 

8) AirbnbCouchsurfing

Obě aplikace se zaměřují na levné ubytování. Airbnb zahrnuje levné hostely, pronajímání pokojů či domů. Na druhé straně Couchsurfing je zaměřen vesměs na získání noclehu u místních. Každý nabízející má svůj profil a hodnocení, většinou vás daný místní i provede po městě nebo vezme na nějakou místní akci. Perfektní pro solo cestovatele. Dostupná jak pro iOS tak pro Android, zcela zdarma.

 

9) Booking.com

Aplikace, kterou využívám já a dalších 90% lidí. Opravdu jednoduchá, spolehlivá a cenově rozmanitá. Ať už cestujete lowcost nebo ne, ubytování na míru rozhodně najdete. Stejně jako Airbnb nebo Couchsurfing, i Booking.com má své vlastní webové stránky. Aplikace dostupná jak pro iOS tak pro Android, zcela zdarma.

 

10) Packpoint

Poslední aplikace, kterou bych chtěla zmínit, je Packpoint. Nevím jak vy, ale balení kufrů opravdu není mým velkým koníčkem. A pokud mám možnost si to alespoň lehce ulehčit ? Beru ! V aplikaci si přímo vyberete destinaci, datum a aktivity, které máte v plánu. Následně vám aplikace sama vygeneruje obsah věcí, které byste si měli zabalit. Trošku úsměvné, ale i takové vymoženosti už existují ! 😀

 

Pokud máte někdo jakékoliv další tipy na aplikace, které sami využíváte, můžete je napsat do komentářů. Určitě budou nápomocny jak mně, tak i dalším cestovatelům :).

1,844 total views, 3 views today

4 thoughts on “TOP 10 aplikací pro cestovatele”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *