BLOG

Jak jsem se stravovala v Thajsku | Část druhá

Máme tady pokračování ze série “Jak jsem se stravovala v Thajsku”. Dnešní článek zahrnuje více thajských pochutin, ale samozřejmě nechybí ani klasika ve formě toustů či ovesné kaše.
Takže takový mišmaš.

Zde na fotce můžete vidět opět typický thajský pokrm, a to Pad Thai. Je to taková klasika, kterou musí každý turista alespoň jednou vyzkoušet.
Tady jsem jedla hůlkami už tak po třetí a dost jsem si to oblíbila. To vám to jídlo pak i chutná jinak !
No a nebyl snad den, kdy bych neměla alespoň jedno ledové kafe. Nejčastěji konkrétně Iced Latte, už jen z fotky na něj mám opět chuť !
Dalším typickým pokrmem je sticky (lepivá) rýže, grilované kuře a zelenina. Jako milovník rýže mi sticky rice mooc chutnala.
Zeleninový salát byl opět pálivý, takže jsem se spokojila se zeleným salátem vedle :D.

Rodinná večeře v GreenCorner restauraci. V Česku si při rodinné večeři každý objedná vlastní talíř, podle todo, co si vybere. V Thajsku se objedná deset talířů doprostřed stolu a pak si každý bere, co hrdlo ráčí.
Má to něco do sebe, můžete ochutnat všechno a nemusíte závidět tomu druhému, což se mi běžně stává, kdykoliv někam jdeme na jídlo :D.
MK Restaurant – zatím nejoriginálnější restaurace, v které jsem kdy byla. V čem ?
Normálně si u stolu sami uvaříte vlastní polévku !
Jednoduše si vyberete v menu, číšnice vám donesou ingredience a vy už je jen hodíte do připraveného vývaru a chvíli počkáte, než se dané ingredience uvaří. Za mě deset bodů z deseti !
Smažená rýže s kuřecím masem, ananasem a kešu oříšky. Kombinace pro mě jako stvořená. Vypadalo to přesně tak dobře, jak to vypadá !
A Iced Latte nesmělo chybět, to je jasná věc.

 

Typická vietnamská snídaně – polévka Pho, volská oka, zelenina a vepřové maso. K tomu nějaký zvláštní druh pečiva, ovšem moc chutný druh !

 

Zde zakončím sérii obědů. Tento oběd jsem zakoupila čistě náhodou, když jsme se procházeli Bangkokem. To jsme tak narazili na pouliční stánek, kde takovéto obědy prodávali za pouhých 35 BHT (v přepočtu cca 20 korun českých) !
Nebylo toho málo, chutnalo to dobře a za takovou cenu ? To prostě chceš.
Milované snídaně. A pokud jsou v podobě lívanečků a ovesné kaše ? To je potom ještě milovanější !

 

Ale i takováto jednoduchá snídaně dokázala potěšit, ono v jednoduchosti je krása.
Mám to tak, že když vidím, kolik toho je připraveného, musím ochutnat od každého něco. Když ale jdu a musím si objednat, dokážu se spokojit jen s jedním.
A tohle byla právě ta situace druhá ! 😀

 

Perfektně připravené tousty s hranolkami – i takové je Thajsko !

 

Dost pokrokový vynález. Praktické a hezké zároveň, opět deset bodů z deseti !

 

Řekněme, že kokos mám docela ráda. Že o Vánocích jakékoliv kokosové cukroví je mé cukroví.
A když jsem uviděla kokosovou zmrzlinu v samotném kokosu ?!
Hřích by to byl, nechat to tam !
Zcela upřímně, po této cukrové bombě mi bylo špatně až do druhého dne.
V průběhu pojídání jsem byla samozřejmě v sedmém nebi, ale po půl hodině ? Fuu.
I teď, když se na to podívám, tak je mi ještě malinko zle :D.
Ale dala bych si to znovu ? JASNĚ ŽE JO !

 

Tuhle třešničku si nechávám na samý konec. Bohužel si již nepamatuju název restaurace, ale byla to korejská restaurace a takovými dobrotami přímo oplývala !
Z fotky byste si mohli myslet, že je to zmrzlina. A vlastně byste ani tak daleko od pravdy nebyli. Ona to taková zmrzlina byla, ale jen a pouze z mléka a ledu. A jahody a jahodový krém tomu dodali ještě větší šmrnc.
Po této bombě mi nebylo špatně vůbec. Právě naopak, ihned jsem si šla hledat recept, abych si mohla stejnou dobrotu vytvořit doma !

A tím končí naše food zážitky z Thajska. Celkově se mi jejich kuchyně moc zamlouvá, už jenom proto, že sama jím rýži skoro denně, kuřetem taky nepohrdnu a nudle ? Nudle jsou láska !

1,071 total views, 3 views today

19 thoughts on “Jak jsem se stravovala v Thajsku | Část druhá”

  1. Ta zmrzlina (ala cukrová bomba) vypadá faakt luxusně! Už jsem řekla příteli, že musíme našetřit na letenky a jedeme do Thajska, to jídlo vypadá hrozně luxusně 😀 Moc ti závidím, že jsi tam byla, takhle daleko jsem ještě nic nenavštívila 🙂

    WantBeFitM

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *