LETEM SVĚTEM

Pattaya – doprava, pláž a dítě řidičem

Pokud někdo navštíví Bangkok a má zájem se podívat i k moři, pravděpodobně jeho volba padne na město Pattaya. Je relativně blízko, proslulé rekreačním místem a dobře dostupné. Cestu z Bangkoku si můžete vybrat mezi autobusem, vanem (větší auto / menší autobus pro cca 12 lidí) nebo vlakem.

My zvolili cestu vanem, jelikož jsme chtěli do Pattaye dojet co nejdříve, a van vyjížděl o 30 minut dříve a zároveň cesta trvala o 30 minut méně než autobusem, tak bylo jasno (cesta 300THB – 175 Kč).

JENŽE, to by nemohl mít van samozřejmě hodinu zpoždění. Na zpoždění si v Thajsku musí jednoduše zvyknout každý turista, snad se mi ještě nestalo, že bychom od někud vyjeli na čas nebo přijeli na čas. Prostě nemožné.

Van nás vysadil přímo u pláže na známé ulici Walking street, hlavní tepny Pattaye. Ulice je obklopena pouličními stánky s jídlem, pitím, a oblečením. Moje první cesta zdaleka nevedla na pláž, ale do různých stánků a obchůdku koupit osušku na pláž, jelikož mě vůbec nenapadlo si něco takového sbalit. Moje očekávání (je to přece letovisko s mořem a pláží, osušky budou všude) bylo rychle vyvráceno. Trvalo mi dost dlouho, než jsem konečně jednu sehnala. Ale zdobení nápisem Thailand a malovanými slony za to stálo !

Ihned potom jsem si šla dát ledové kafe, které stálo neskutečných 25 BHT (v přepočtu asi 15 korun českých). Levný kraj (i pro čechy). Ještě ale víc super věc než cena bylo tohe super udělátko na držení ze sáčku. Tomu se prosím říká pokroková věc !

Cestou minivanem jsme se seznámili s Jinou z Jižní Koreje, která cestovala sama, a tak jsme jí nabídli, ať se k nám připojí. Přesně takováto situace mi připomíná jednu z mnoha věcí, proč ráda cestuju. Můžete poznat tolik různých lidí z různých koutů světa, dozvědět se něco o jejich kultuře, vytvořit si nové “connections” a tím si zároveň i vytváříte další důvod, proč vycestovat do jiné země. Protože není nic jednoduššího, než daného známého navštívit, a naoplátku zase daný známý může navštívit vás. Jak prosté.

Vlastně, abych byla přesná, po Thajsku jsem se rozhodla cestovat přesně na základě této věci. Hlavním důvodem, proč jsem zvolila Thajsko, bylo navštívení thajského páru, který jsem potkala minulé léto ve Finsku. A ano, příště zase oni přijedou k nám, do Česka. Přesně o tomhle bude příští článek.

Teď ale zase zpět do Pattaye.

Hlavní záměr byla tedy pláž, kde jsme strávili většinu času. Jelikož je Pattaya dost známým místem, zrovna prázdno na pláži nebylo. Když už jsme byli dostatečně spálení a slaní, rozhodli jsme se trošku si obejít město. Takovým častým tématem, které se lidem objeví v hlavě při vyslovení “Bangkok” či “Thajsko”, je prostituce. Já osobně jsem v Bangkoku žádnou levnou dívku nepotkala (nebo o tom alespoň nevím), zato tady v Pattayi, tady se zrovna dvakrát neschovávali :D.

Další zážitek, který si budu určitě dlouho pamatovat, byla jízda na skůtru – typický dopravní prostředek po thajských městech (rychlý a levný). Ten zážitek znásobilo malé dítě, které si před sebe posadil řidič. Tedy 3 lidi na skůtru, z toho jedno malé 3 leté dítě. Ten malý prcek na to byl ale tak zvyklý, že se smál, mával, a ještě se pokoušel taťkovi pomáhat s řízením.

A nějak takhle pokračuje naše cesta THAJSKEM :).

1,585 total views, 6 views today

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *