LETEM SVĚTEM

Bangkok z mého pohledu

První dojem z Bangkoku, první den v Bangkoku, první pocity z Bangkoku, jídlo a mnoho jiného. O tom bude dnešní článek.

Let proběhl naprosto v pořádku, a to i přesto, jaké jsem si po zabookování letenky přečetla recenze na společnost. Letěla jsem se společností FlyDubai a musím přiznat, že po přečtení několika negativních recenzí jsem měla trošku obavy. Nakonec jsem ale byla mile překvapena. Personál byl velice ochotný, místa na nohy tak akorát a to nejlepší, polohovací sedačky. Jedno bych přece jenom ale vytkla, a to, že náš let měl hodinové zpoždění.

Protože jsme doletěli nad ránem, jako první jsme směřovali na snídani, kterou jsme si dali rovnou na letišti. Byla to nějaká japonská restaurace a jak to bývá na letištích zvykem, ceny tak trošku přemrštěné. A k tomu si ještě účtovali 10% z celkové částky jako cena za “služby”. To mi připomnělo Itálii, kde to bylo úplně stejné. Jídlo bylo ale dobré, to se musí nechat.

Po přejetí metrem na konečnou stanici a následném prvním pohledu na rušný Bangkok jsem byla totálně v šoku, jak chaotické město to je. Jasně, že jsem s chaosem počítala. Ale že až s takovým ? 😀

Uvedu pár příkladů :

 1. Červená a zelená pro chodce či auta absolutně nedůležitá, prostě si tam blikají a tečka.

 2. To, že procházíte mezi kolonou na křižovatce na druhou stranu je úplně normální.

 3. Na motorce 3 lidi ? Klidně.

 4. Motorky na chodnících ? Klidně.

 5. Nějaké dodržování časových rozvrhů u městské dopravy ? Kdeže (samozřejmě až na metro a vlaky).

 6. A policie ? Ti se na vás ještě usmějí a zamávají.

A mohla bych pokračovat. První den jsem si zvykala, a druhý den ? JAKO DOMA. Přecházení přes ulici na červenou – tady dodám, že mnohdy na zelenou můžete čekat i několik minut. Doprava je tady tak hustá, že v 90% mají zelenou auta a v 10% chodci. Pokud jste ale čestný občan a odhodlaně čekáte na zelenou, je tady normální, že pan policajt vejde do cesty a ochotně zastaví provoz. Ovšem ne vždy se u přechodu musí nacházet.

Při procházce Bangkokem stoprocentně narazíte na tři věci : Na kočky, trhy a na smrad. Zcela vážně, na každém rohu tady mají místní kočky, skoro před každým domem je minimálně jeden stánek (rozhodně smlouvat, smlouvat, smlouvat – někteří obchodníci s tím doslova počítají) a stejně tak téměř na každém rohu jsou cítit ne moc příjemné vůně. Takové ty vůně velkoměsta, ale snad 10x horší.

Na oběd jsme si dali typické jídlo aka street food. Já si vybrala rýži s kuřecím masem a bambusovými výhonky, jenže s malým detailem. Směs byla s EXTRA CHILLI, což jsem já nevěděla. A jakožto někdo, kdo na pálivé není skoro vůbec, to bylo vážně zajímavé :D. Rty mě pálily skoro celý den.

Taky jsme vyzkoušili typický ovocný shake – mango a kiwi.

A na závěr jedna kuriozitka – tady místní thajec pravděpodobně odpočíval. Svým způsobem, na ostrůvku se stromem. Co k tomu říct, každý má to svoje ! 😀

Příště o našem dalším cestování Thajskem, slavných místech a mnoho jiného :).

1,469 total views, 3 views today

1 thought on “Bangkok z mého pohledu”

 1. TEDA! Tak jsem zvědavá, jak se nám tam bude v dubnu líbit. Chystáme se Thajsko trošku procestovat. Hodně tíhneme k severu, tak snad se to všechno povede.
  Máš krásný blog plný dobrých rad na cesty.
  Měj se krásně.
  Mirka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *