LETEM SVĚTEM

Cestuj dokud můžeš

“Ty se máš, hned bych jel někam taky”, “Já bych tak ráda někam vyjela, ale nemám čas”, “Na cestování nemám peníze”, “Nemám s kým bych jel”.

Jedna velká výmluva za druhou. Ano, výmluva. Všechno to jsou jenom fráze, které si dotyčný říká, aby se ujistil v tom, že to opravdu nejde. Ale když on by tak rád taky cestoval… Jenže……

Jediné, co bych k tomu mohla dodat je, že pravděpodobně cestovat možná ani nechce. Protože kdyby chtěl, tak by si cestu našel. Nic ze zmíněných “překážek” není tak velkou překážkou, aby se nedala překročit.

Frázi nemám čas bych okomentovala asi takhle : Představte si, že máte jít na rande s někým, kdo vás vlastně ani tak moc nezajímá. Jednoduše se vám nechce, tak napíšete, že nemáte čas. Čas ale je a vždycky byl. Záleží jenom a jenom na osobních prioritách.

Jste studentem VŠ ? Dejte si všechny zkoušky na první termíny / předtermíny. Minimálně 2 týdny volna vám mezi semestry zbudou.

Pracujete ? Vemte si dovolenou, zkuste home office, cestujte o víkendu .. Vždyť za cestování se považují i místa v Česku, na Slovensku,.. Nemusíte nutně na druhý konec světa.

Nemáte na cestování peníze ? Vemte stan, stopujte, vydejte se pěšky, ..  Lowcost cestování se stává více a více oblíbenějším. V dnešní době je možné sehnat i ubytování za slušnou cenu. Existují různé typy ubytoven, můžete využít aplikace Airbnb nebo SurfCoach, kde nabízejí pokoj / postel lidé, kteří si chtějí trošku přivydělat nebo jsou to stejní cestovatelští nadšenci. Možností je spoustu.

Nemáte s kým vycestovat ? Vycestujte sami ! Rozhodně nebudete první a ani poslední. Cestování na vlastní pěst přináší řadu pozitiv. Poznáte více nových lidí. Naučíte se spoléhat sami na sebe. Vyčistíte si hlavu. Poznáte více své já.. Za mě je největší pozitivum poznání nových přátel. Už párkrát jsem měla tu čest sama vycestovat, a VŽDY, opakuji VŽDY, jsem si udělala nové přátele. A někdy i tak dobré přátele, že s nimi udržuji doteď kontakt a na nějaké další cesty se vydáváme společně. Nebo se prostě jenom tak navštěvujeme.

Asi se mi ještě nikdy nestalo, že bych někdy litovala toho, že jsem někam jela. Něco viděla. Překročila pohodlnou hranici. Vždy jsem si vytvořila nezapomenutelné zážitky, okusila nové věci, posunula se někam dál.

Dalším pozitivem, které bych přiřadila k cestování, je otevření očí. Garantuji vám, že si začnete vážit toho, co máte. Ne všude to je totiž samozřejmostí. Rodina, kterou máte, domov. Celkově vůbec MOŽNOST CESTOVAT, možnost volného pohybu. ZDRAVÍ, které vám tohle všechno umožňuje. A nespočet jiných věcí.

Já osobně, ikdyž se mi pokaždé v zahraničí líbilo a užívala jsem si to, jak bylo možné, jsem vždy ráda, když se vrátím zpět do České republiky. Za mými přáteli a rodinou.

Cestovat, poznávat, rozšiřovat obzory a potom se vrátit.

A nebo taky ne, cestovat, poznávat, rozšiřovat obzory a zůstat tam, kam nás osud dovedl. Třeba totiž potkáte svou životní lásku. Na Kanárech, v Itálii nebo v USA. Ve Španělsku, v Thajsku nebo ve Finsku.

1,440 total views, 3 views today

1 thought on “Cestuj dokud můžeš”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *